Przewodnik po zabiegach wybielania zębów
Jak (bezpiecznie) uzyskać bielsze zęby
Weź pod uwagę swoje nawyki stomatologiczne
Konsystencja jest kluczowa, jeśli chodzi o wybielacze zębów, więc będziesz chciał wybrać metodę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli 30-minutowy czas noszenia pasków Crest Luxe Glamorous Whitestrips lub Gentle Routine Strips jest trudny do dopasowania do Twojego harmonogramu, wybór szybszych opakowań Go Smile Snap Pack może być lepszą opcją. Pod koniec dnia, idąc z produktem wybielającym, którego będziesz konsekwentnie używać, zawsze uzyskasz najlepsze rezultaty.

Weź pod uwagę swoją historię stomatologiczną
Nie wszystkie zęby mogą być wybielane przez produkty dostępne bez recepty; dotyczy to zwłaszcza pacjentów z wieloma wypełnieniami, koronami lub bardzo ciemnymi przebarwieniami. Kolor też ma znaczenie. Pacjenci z żółtymi zębami (naturalny efekt starzenia się) zazwyczaj lepiej reagują na produkty do wybielania zębów niż ci z szarymi zębami (najczęściej spowodowane paleniem tytoniu i przyjmowaniem niektórych leków, takich jak tetracyklina). Jeśli chodzi o licówki, na ogół nie można ich wybielić i trzeba je wymienić. Go Smile twierdzi, że jego produkty są bezpieczne dla sztucznych powierzchni zębów i aparatów ortodontycznych – ale produkt nie sprawi, że licówki te będą bielsze niż ich oryginalny kolor.

Czynnikiem jest również wiek. “Pamiętaj, że młode zęby wybielają o wiele lepiej niż starsze” – mówi dr Amato. “Produkty dostępne bez recepty mogą działać tak samo jak produkty dentystyczne dla osób w wieku 16-24 lat, ponieważ nie wypiły one tyle kawy czy czerwonego wina, aby przebarwić zęby, w przeciwieństwie do osób dorosłych”.

Skonsultuj się z dentystą
Zanim wydasz jednego dolara na produkt do wybielania, zalecamy wizytę u dentysty, aby dowiedzieć się, czy dobrze nadajesz się do wybielania zębów bez recepty. Dr Ben Lawlor wyjaśnił, że “czasami trzeba po prostu naprawdę dobrze wyczyścić, a to tylko żółta płytka nazębna, która może sprawić, że zęby wydają się odbarwione”.

Rozważenie innych metod wybielania zębów
Jeśli wahasz się, czy spróbować wybielania zębów na bazie nadtlenków, możesz ułatwić sobie ten proces, zaczynając od podstaw – jak ograniczenie ekspozycji zębów na substancje powodujące przebarwienia i poprawa ogólnej higieny zębów.

Regularnie szczotkuj i nitkuj zęby
American Dental Association zaleca szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pastą z fluorem. Codzienne nitkowanie zębów usuwa również płytkę nazębną, która sprawia, że zęby wyglądają na ciemniejsze.

Naturalne metody wybielania zębów
Zdecydowanie można spróbować kilku z nich, chociaż nie ma zbyt wiele nauki potwierdzającej ich skuteczność w rzeczywistym wybielaniu zębów.

Leave a Comment